Misja handlowa podlaskich firm z branży metalowej do Niemiec, 23-25.04.2018r.

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego we współpracy z Klastrem Obróbki Metali zapraszają podlaskie firmy z branży metalowej i branż powiązanych zainteresowane nawiązaniem współpracy z niemieckimi partnerami do udziału w misji handlowej do Niemiec w dniach 23-25 kwietnia 2018 r.  Program misji obejmuje zwiedzanie targów HANNOVER MESSE, udział w spotkaniach kooperacyjnych podczas tych targów oraz wizyty studyjne w niemieckich firmach.

Dlaczego Niemcy?

W tym kraju, w Hanowerze, odbywają się co roku największe na świecie targi przemysłowe – HANNOVER MESSE. Dla większości firm jest to punkt obowiązkowy planu wyjazdów zagranicznych, pokaz ich siły i prestiżu oraz otwartości na nowe kontakty. Wiele firm, zwłaszcza mniejszych i młodszych, nie może sobie pozwolić na taki wyjazd ze względu na koszty i brak doświadczenia.

Kierunek ten wskazał nasz Partner – Klaster Obróbki Metali. Analiza potrzeb członków Klastra wykazała, że HANNOVER MESSE to kluczowe dla nich wydarzenie wystawiennicze, jednak nie wszystkie firmy miały już możliwość uczestnictwa w nim.

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, dzięki współpracy międzynarodowej w ramach projektu Enterprise Europe Network, ma możliwość zaoferowania podlaskim firmom bezpłatnego zwiedzania targów i udziału w spotkaniach kooperacyjnych. W innym przypadku koszty udziału wyniosłyby ponad 600 zł.

Program misji handlowej podlaskich firm z branży metalowej do Niemiec

23.04.2018
 • Wyjazd z Białegostoku około 7.00
 • Obiad w trasie
 • Dojazd do Hanoweru w godzinach wieczornych
 • Nocleg w Niemczech
24.04.2018
 • Spotkania kooperacyjne i zwiedzanie targów HANNOVER MESSE
 • Uroczysta kolacja dla uczestników misji
 • Nocleg w Niemczech
25.04.2018
 • Wizyty w firmach niemieckich wybranych wraz z uczestnikami misji
 • Wyjazd z Hanoweru około 16.00.
 • Powrót do Białegostoku około 6.00 następnego dnia

Dobrą okazją do przygotowania się do misji i pozyskania informacji na temat rynku niemieckiego będzie kolejne spotkanie z cyklu Vademecum Rynków Zagranicznych, na które zapraszamy już 13 marca 2018r.

Warunki uczestnictwa w misji handlowej

Firmy zainteresowane udziałem w misji handlowej są zobowiązane:

 • do 12 lutego 2018 r. wysłać zgłoszenie on-line (dostępne na dole strony) do Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego;
 • do 15 lutego 2018 r. zarejestrować się na oficjalnej stronie spotkań kooperacyjnych HANNOVER MESSE (udział w spotkaniach kooperacyjnych jest warunkiem koniecznym wyjazdu na misję).

Udział w spotkaniach kooperacyjnych jest bezpłatny dla podlaskich firm, które dokonają rejestracji przed 15.02.2018 r. Dodatkowo firmy te otrzymają wejściówkę na targi HANNOVER MESSE. W celu utrzymania wysokiego poziomu wydarzenia i ograniczenia zjawiska nieodbywających się, a umówionych spotkań, w przypadku rezygnacji z udziału zarejestrowana firma obciążona zostanie opłatą 150 EUR.

Rejestracja po 15.02.2018 r. również będzie możliwa, jednak koszt udziału w wydarzeniu w takim przypadku wyniesie 119 EUR. Opłata w kwocie 75 EUR zostanie doliczona również za każdego dodatkowego uczestnika spotkań z danej firmy. Dodatkowo firma będzie musiała ponieść koszt jednodniowej wejściówki na targi w kwocie 31 EUR.

Ośrodek Enterprise Europe Network pokryje koszt transportu, obsługi uczestników przed i w trakcie misji oraz uroczystej kolacji 24 kwietnia 2018 r. Uczestnik pokrywa koszty noclegu i wyżywienia we własnym zakresie. Dodatkowo, w przypadku rezygnacji z udziału w spotkaniach kooperacyjnych poniesie koszt 150 EUR zgodnie z regulaminem organizatora spotkań.

Co to są spotkania kooperacyjne

Giełdy kooperacyjne są dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy chcą w jednym miejscu i w krótkim czasie mieć dostęp do wielu partnerów z zagranicy i móc wybrać tylko tych, z którymi widzą możliwość rzeczywistej współpracy. Giełda kooperacyjna jest właśnie tak skonstruowana – uczestnicy zamieszczają na specjalnej platformie internetowej krótkie opisy swojej działalności i określają z góry, jaki typ współpracy ich interesuje. Sami decydują, kogo zaprosić na spotkanie B2B, czyje zaproszenie przyjąć, a z którego zaproszenia zrezygnować. Uczestnik, po otrzymaniu harmonogramu, wie, z kim, o której i przy którym stoliku odbędzie spotkania i może się do nich przygotować. Rozmowy trwają maksymalnie pół godziny. Jest to wystarczający czas, by zaprezentować swoją propozycję, wysłuchać propozycji rozmówcy i sprawdzić, czy ta „szybka randka” daje nadzieję na dłuższy związek. Takie rozwiązanie pozwala zdecydowanie efektywniej zaplanować swój czas podczas targów i umożliwia umówienie wielu spotkań z zagranicznymi przedsiębiorcami.

Wsparcie techniczne

W przypadku pytań lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt z organizatorami misji:

Formularz zgłoszeniowy