Jak zrobić pierwszy krok na niemiecki rynek? Wyjechać na misję gospodarczą. Rejestracja trwa!

„Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w ramach projektu Enterprise Europe Network proponuje udział w misji gospodarczej do Niemiec. Głównym punktem tego wyjazdu będzie uczestnictwo w Hannover Messe, największych targach przemysłowych na świecie, a przede wszystkim w giełdzie kooperacyjnej odbywającej się w ramach tego wydarzenia. To doskonała okazja, żeby osobiście spotkać się z wieloma potencjalnymi partnerami handlowymi z całego świata. Dodatkowo uczestnicy odwiedzą wybrane niemieckie firmy, by porównać stosowane przez nie rozwiązania przemysłowe. Udział w misji to dostęp do nowinek technologicznych i doskonały przegląd konkurencji.

Misja gospodarcza to zorganizowany wyjazd do wybranego kraju w celu nawiązania kontaktów handlowych. Najczęściej organizowane są misje branżowe, przeznaczone dla firm działających w podobnych obszarach. Programy misji obejmują wizyty w zagranicznych instytucjach i firmach oraz spotkania biznesowe. Instytucje wspierające biznes oferują często pokrycie części kosztów, co znacznie odciąża finansowo przedsiębiorstwa. Co więcej, uczestnicy nie muszą martwić się kwestiami logistycznymi, takimi jak transport czy zakwaterowanie. (…)”

Źródło: http://www.poranny.pl/strefa-biznesu/a/jak-zrobic-pierwszy-krok-na-niemiecki-rynek-wyjechac-na-misje-gospodarcza-rejestracja-trwa,12914199/