Misja gospodarcza do Walonii w Belgii, 18-19.02.2014r.

W dniach 18-19 lutego 2014 r. w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej Mission for Growth odbędzie się misja gospodarcza do Walonii w Belgii. Misja organizowana jest pod przewodnictwem Antonio Tajaniego — Wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej.

Walonia jest francuskojęzycznym regionem położonym w południowej części Belgii i stanowi jeden z trzech regionów federalnych tego kraju. Region ten posiada bardzo dobre połączenie komunikacyjne. Dojazd do Walonii jest możliwy dzięki rozbudowanej sieci drogowej, zarówno kolejowej, jak i wodnej. Kilka dróg wodnych łączy Walonię z głównymi portami morskimi w okolicy, które znajdują się w miastach takich jak: Antwerpia, Zeebrugge, Amsterdam i Dunkierka. Z terenu Walonii do Paryża, Kolonii, Frankfurtu i Amsterdamu jest mniej niż 300 kilometrów. Region ten posiada również dwa międzynarodowe lotniska — Liège i Charleroi obsługujące transport towarowy i pasażerski.

Misja gospodarcza skierowana jest m.in. dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz klastrów z następujących obszarów działalności:

Powyższe branże odpowiadają głównym klastrom regionalnym znajdującym się na terenie Walonii: http://clusters.wallonie.be/federateur-en/

Głównym celem misji gospodarczej do Walonii jest pomoc przedsiębiorcom oraz klastrom z krajów Unii Europejskiej w działalności na rynku belgijskim — szczególnie w regionie walońskim w nawiązaniu współpracy gospodarczej między firmami. Udział firm w misji gospodarczej to znakomita okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz wymiany doświadczeń między firmami.

W ramach misji przewidziane są rozmowy b2b i rozmowy z lokalnymi firmami oraz pomiędzy poszczególnymi klastrami zainteresowanymi współpracą. Spotkania odbędą się w mieście la Louvière http://www.louvexpo.be/en.

Spotkania biznesowe b2b z lokalnymi firmami zainteresowanymi współpracą oraz pomiędzy poszczególnymi klastrami zainteresowanymi współpracą odbędą się popołudniu we wtorek, 18 lutego 2014, wizyty tematyczne zorganizowane będą przed południem w środę 19 lutego 2014.

Termin rejestracji firm zainteresowanych udziałem w misji gospodarczej i spotkaniach biznesowych: 04.02.2014

  • Program misji gospodarczej do Walonii znajduje się na tutaj.
  • Formularz rejestracyjny znajduje się na tutaj.
  • Strona internetowa dotycząca spotkań biznesowych w dniu 18.02 w godzinach popołudniowych: http://www.b2match.eu/m4g-wallonia

Organizatorzy misji zapewniają szeroką kampanię reklamową i wsparcie organizacyjne.

Koszty zakwaterowania oraz przelotu pokrywa firma biorąca udział w misji.

Wsparcie ze strony sieci ośrodków Enterprise Europe Network przy organizacji i udziale w misji jest bezpłatne.

Do udziału w misji gospodarczej do Walonii zaprasza ośrodek Enterprise Europe Network przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego , ul. Starobojarska 15, 15-073 Białystok.

Więcej informacji na temat misji gospodarczej do Walonii możecie Państwo znaleźć na stronie internetowej: http://een.ec.europa.eu/events/mission-growth-wallonia-february-2014

Program misji (1MB)

Źródła:

Opracowała:

Alicja Orzechowska
Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego
Enterprise Europe Network
BISNEP Białystok
ul. Ks. I. Wierobieja 30 lok. 18
17-200 Hajnówka
tel: + 48 85 682 51 87
e-mail: orzechowska@pfrr.pl