Miliony pomocy

Do podlaskich firm w ramach walki ze skutkami koronawirusa trafiło 177 milionów złotych z Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. Tysiącom przedsiębiorców dzięki tej pomocy udało się utrzymać swoje firmy i ochronić miejsca pracy.

Obroty w tych firmach, które uzyskały pomoc od nas spadły o ponad połowę, 55% przeciętny spadek obrotów, także wpływ środków do firmy radykalnie wpadł, a więc pracodawca przedsiębiorca miał również ograniczone środki, żeby pokrywać koszty, w tym wynagrodzenia pracowników – mówi Marek Dźwigaj, wiceprezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.

Podlaski Urząd Marszałkowski, z którego budżetu przekazano pomoc w ramach Podlaskiego Pakietu Gospodarczego zapowiada, że to nie koniec wsparcia.

Jak powiedział Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego – Jesteśmy w ciągłej gotowości żeby te instrumenty finansowe, zarówno pożyczki, jak i dotacji uruchamiać po to, żeby faktycznie nasi przedsiębiorcy mogli ratować miejsca pracy, ale też zachować płynność jeśli chodzi o bieżącą działalność.

Kolejne edycje pakietów gospodarczych – będą uzależnione od rozwoju pandemii i co za tym idzie od kondycji firm w całym województwie.


Źródło: https://bialystok.tvp.pl/49265375/miliony-pomocy