Mikołaj z Laponii odwiedzi Białystok. Będą prezenty i wspólne śpiewanie kolęd

Po raz siódmy prawdziwy Mikołaj z Laponii spotka się z mieszkańcami Białegostoku. W trakcie jego wizyty, w najbliższą niedzielę (1 grudnia) rozbłyśnie miejska choinka na Rynku Kościuszki oraz pozostałe świąteczne dekoracje.

Będzie to także okazja do wysłuchania muzycznych występów i do wspólnego śpiewania kolęd. Wydarzenie rozpocznie się od 16.30.

– Podczas wizyty Mikołaja, koło 18.00 przy pomocy dzieci włączymy ozdoby świąteczne. Wcześniej będzie można posłuchać zespołu „Winnica”. Wystąpi też Michał „Cira” Ciruk, będzie też chór studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku – zapowiadał prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Zanim jednak Mikołaj pojawi się na Rynku Kościuszki, spotka się z niepełnosprawnymi dziećmi oraz ze świetlic socjoterapeutycznych w Operze Podlaskiej. Wtedy też dzięki podlaskim przedsiębiorcom, ponad 700 najmłodszych otrzyma prezenty.

– Co roku, wizytę Mikołaja, razem z podlaskimi przedsiębiorcami wykorzystujemy do tego, żeby zwrócić uwagę na dzieci, które nie do końca los potraktował tak, jak większość i które mają problemy zdrowotne czy społeczne. Staramy się pokazać światu, grupy dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi, ruchowymi, czy dzieci przebywające w szpitalu. Tego dnia Mikołaj wybierze się również na oddziały dziecięce, żeby wręczyć prezenty małym pacjentom – mówił konsul honorowy Republiki Finlandii Andrzej Parafiniuk.

Tego samego dnia odbędzie się również Bieg Mikołajkowy. Bieg główny zaplanowany jest na dystansie 10 km oraz biegi dla dzieci. Zawodników także odwiedzi Mikołaj z Laponii.


Źródło: https://akadera.bialystok.pl/mikolaj-z-laponii-odwiedzi-bialystok-beda-prezenty-i-wspolne-spiewanie-koled/