Mikołaj w Białymstoku

Mikołaj z Rovaniemi, podczas swojej kolejnej wizyty w stolicy Podlasia nie mógł zapomnieć o swoich największych fanach. W niedzielę (01.12) na zaproszenie Konsula Honorowego Republiki Finlandii, Andrzeja Parafiniuka spotkał się z podopiecznymi różnych stowarzyszeń i ich opiekunami w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Mikołaj swój dzień rozpoczął od otwarcia III Biegu Mikołajkowego. Następnie przyjechał do Opery by spędzić czas z niepełnosprawnymi dziećmi oraz z podopiecznymi świetlic środowiskowych. Na spotkanie przyszło kilkaset dzieci. Część z nich to podopieczni Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym ” JASNY CEL” oraz z tzw. miejskich świetlic socjoterapeutycznych. Dzięki Fundacji „Rodziny Czarneckich”, która wspiera dzieci z różnym stopniem upośledzenia i niepełnosprawnością ruchową na wydarzenie przyjechali podopieczni Fundacji z miejscowości położonych niedaleko Białegostoku.

-Co roku tę okazję z podlaskimi  przedsiębiorcami wykorzystujemy, aby zwrócić uwagę na dzieci, które mają problemy zdrowotne, czy społeczne. Chcemy pokazać  problemy, które wokół nas są często schowane. Mikołaj, jako uosobienie dobroci tym bardziej chce zwrócić uwagę na nich- mówił na sobotniej konferencji prasowej, konsul honorowy Finlandii.


Źródło: Obiektyw Podlaskie24pl