Międzynarodowa konferencja pt. „Rozwój systemu klastrowego na Białorusi: potencjał, wyzwania i perspektywy”, Mińsk, 05.12.2019r.

Ponad 100 uczestników ze wszystkich regionów Białorusi uczestniczyło w międzynarodowej konferencji pt. „Rozwój systemu klastrowego na Białorusi: potencjał, wyzwania i perspektywyw Mińsku, zrealizowanej 5 grudnia 2019 r.

Obecni byli reprezentanci Ministerstwa Gospodarki Republiki Białorusi, agencji rządowych, środowiska biznesu, nauki oraz edukacji. W spotkaniu nie zabrakło również Artura Michalskiego, Ambasadora RP w Republice Białorusi.

Tatsiana Bykava, dyrektor Republikańskiej Fundacji Promocji Przedsiębiorczości, omówiła niezbędne zmiany prawne i warunku wstępne dla rozwoju klastrów na Białorusi. Żanna Tarasewicz, dyrektor BSPN, opowiedziała o wynikach realizacji projektu i perspektywach jego kontynuacji. Z kolei Ludmiła Istomina, specjalista Rady Rozwoju Przedsiębiorczości, zaprezentowała zgromadzonym gościom przygotowany w ramach projektu portal informacyjny, na którym dostępne będą informacje związane z tworzeniem i zarządzaniem klastrami.

Po prelekcjach odbył się panel dyskusyjny poświęcony praktycznym aspektom tworzenia klastrów na Białorusi, w których uczestniczyli eksperci białoruscy i polscy: Dmitrij Krupsky, Alexey Polovikov, Irina Novikova, Denis Shuleyko, Maley Borisovna, Wiaczesław Dovnar i Sebastian Rynkiewicz (Klaster Obróbki Metali).

Konferencja została zorganizowana w ramach projektu „Wdrażanie systemu klastrowego na Białorusi” realizowanego przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego. Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Wideopodsumowanie

Galeria zdjęć