Kierunek – Niemcy

Niemcy, pomimo że geograficznie dalej od naszego regionu niż kraje wschodnie, pod względem kultury biznesu i chłonności stanowią bardzo atrakcyjny rynek.  Podlaskie firmy mają na nim dobrą pozycję startową, ponieważ odbiorcy niemieccy cenią sobie tak zwane zielone produkty i rozwiązania, a Podlasie kojarzone jest właśnie z ekologią. Dodatkowo rynek ten jest otwarty na innowacje, których dostarczyć mogą podlaskie firmy.  Jak zrobić pierwszy krok za Odrę? Wyjechać na misję gospodarczą.

Czym jest misja gospodarcza?

Misja to zorganizowany wyjazd do wybranego kraju w celu nawiązania kontaktów handlowych. Najczęściej organizowane są misje branżowe, przeznaczone dla firm działających w podobnych obszarach. Programy misji obejmują wizyty w zagranicznych instytucjach i firmach oraz spotkania biznesowe. Instytucje wspierające biznes oferują często pokrycie części kosztów, co znacznie odciąża finansowo przedsiębiorstwa. Co więcej, uczestnicy nie muszą martwić się kwestiami logistycznymi, takimi jak transport czy zakwaterowanie.

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w ramach projektu Enterprise Europe Network proponuje udział w misji gospodarczej do Niemiec. Głównym punktem tego wyjazdu będzie uczestnictwo w HANNOVER MESSE, największych targach przemysłowych na świecie, a przede wszystkim w giełdzie kooperacyjnej odbywającej się w ramach tego wydarzenia. To doskonała okazja, żeby osobiście spotkać się z wieloma potencjalnymi partnerami handlowymi z całego świata. Dodatkowo uczestnicy odwiedzą wybrane niemieckie firmy, by porównać stosowane przez nie rozwiązania przemysłowe. Udział w misji to dostęp do nowinek technologicznych oraz doskonały przegląd konkurencji.

Kiedy?

Misja gospodarcza podlaskich firm przemysłowych do Niemiec odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2018 r. W ciągu tych kilku dni uczestnicy zwiedzą targi HANNOVER MESSE, wezmą udział w spotkaniach kooperacyjnych i odwiedzą niemieckie firmy w ich siedzibach – wszystko po to, żeby nawiązać nowe kontakty biznesowe. Udział w misji to dostęp do nowinek technologicznych oraz doskonały przegląd konkurencji i szansa na znalezienie nowych kontrahentów.

Dla kogo?

Zarówno targi HANNOVER MESSE, jak i cała misja poświecone są branży przemysłowej. Targi przyciągają firmy zainteresowane unowocześnianiem zakładków i linii produkcyjnych, wprowadzaniem rozwiązań z zakresu Industry 4.0, poszukujących nowości w zakresie automatyzacji czy energetyki. W misji mogą wziąć udział przedsiębiorstwa przemysłowe z województwa podlaskiego zainteresowane taką tematyką i poszukujące partnerów w tym obszarze.

Warunki uczestnictwa w misji handlowej

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, dzięki współpracy w ramach międzynarodowego projektu Enterprise Europe Network, ma możliwość zaoferowania podlaskim firmom bezpłatnego zwiedzania targów i udziału w spotkaniach kooperacyjnych. W innym przypadku tylko koszty udziału, nie licząc transportu i obsługi logistycznej, wyniosłyby ponad 600 zł.

Dwa kroki do wyjazdu – rekrutacja:

  • do 10 lutego 2018 r. wysłać zgłoszenie do Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego (formularz zgłoszeniowy);
  • do 15 lutego 2018 r. zarejestrować się na oficjalnej stronie spotkań kooperacyjnych HANNOVER MESSE (udział w spotkaniach kooperacyjnych jest warunkiem koniecznym wyjazdu na misję).

Udział w spotkaniach kooperacyjnych jest bezpłatny dla podlaskich firm, które dokonają rejestracji przed 15.02.2018 r. Dodatkowo firmy te otrzymają wejściówkę na targi HANNOVER MESSE. W celu utrzymania wysokiego poziomu wydarzenia i ograniczenia zjawiska nieodbywających się, a umówionych spotkań, w przypadku rezygnacji z udziału zarejestrowana firma obciążona zostanie opłatą 150 EUR.

Rejestracja po 15.02.2018 r. również będzie możliwa, jednak koszt udziału w wydarzeniu w takim przypadku wyniesie 119 EUR. Opłata w kwocie 75 EUR zostanie doliczona również za każdego dodatkowego uczestnika spotkań z danej firmy. Konieczne będzie również poniesienie kosztu jednodniowej wejściówki na targi – 31 EUR.

Rejestracja

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje znajduje się na stronie internetowej Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego: misja.pfrr.pl.

Kontakt

W przypadku pytań informacji udzielą pracownicy ośrodka Enterprise Europe Network przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego:

Misja organizowana jest w ramach projektu Enterprise Europe Network współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Współorganizatorem misji jest Klaster Obróbki Metali.