Jesienne Targi Ogrodnicze i Targi Leśne, 10-11.10.2015r., Szepietowo

10 i 11 października 2015r. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie organizuje Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie”.Po raz trzeci odbędą się Targi Leśne „Las i My”. Dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji m.in.: ciekawe pokazy, maszyny leśne w akcji, konkursy, występy zespołów artystycznych i bogatą ofertę wystawienniczą. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapowiadają się dwa dni pełne atrakcji.

Jesienne Targi Ogrodnicze zamykają kalendarz imprez Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. To ostatnia okazja w tym roku, aby odwiedzić tereny wystawowe Agroarena i przyjemnie spędzić jesienny weekend.

Jesienne Targi Ogrodnicze

Sezon ogrodniczy dobiega końca, październik to ostatni moment na dokonanie nasadzeń i przygotowanie ogrodu do zimy. Targi Ogrodnicze są doskonałą okazją do uzupełnienia kolekcji roślin i poznania nowinek ogrodniczych. Zainteresowani będą mogli dobrać gatunki, obejrzeć i kupić materiał szkółkarski oraz dowiedzieć się jak zadbać o rośliny przed zimą. Ekspozycję targową wzbogaci szeroka oferta narzędzi i maszyn ogrodniczych oraz stoiska z małą architekturą ogrodową. Dodatkowo miłośnicy zieleni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie „Jaka to roślina i owoc?”.

Targi Leśne

Odwiedzający szepietowskie targi to często posiadacze lasów, to właśnie z myślą o nich po raz trzeci organizujemy Targi Leśne pod hasłem Las i My. To wspólna inicjatywa PODR w Szepietowie, RDLP w Białymstoku i Nadleśnictwa Rudka. Przez dwa dnia Szepietowo będzie przeżywało istne oblężenie leśników. Będzie okazja do poznania aktualnych trendów i nowości związanych z rynkiem drzewnym i gospodarką leśną. Swoją ofertę zaprezentuje kilkunastu wystawców z branży leśnej. Będą się odbywały ciekawe pokazy m.in.: maszyn wielooperacyjnych, sokolnictwa, sygnalistów myśliwskich, ćwiczeń sprawnościowych wykonywanych w lesie, czy survivalu. Leśnicy będą również przekonywać, że las to doskonałe miejsce wypoczynku. Zachęcamy do udziału w konferencji o tej tematyce, zostaną zaprezentowane nowoczesne formy spędzenia wolnego czasu w lesie.

Prezentacje zwierząt

Równolegle z targami odbędzie się Wystawa Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego, przez dwa dni będzie można obejrzeć ponad 200 sztuk okazów. Podlaski Związek Hodowców Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego po raz pierwszy organizuje warsztaty z zakresu hodowli królików. Będzie można dowiedzieć, jak prawidłowo przygotować królika do wystawy i jak oceniane są zwierzęta. Będzie również mowa o walorach mięsa króliczego i nie tylko.

Bogata oferta wystawiennicza

Na szepietowskich targach tradycyjnie do kupienia będą produkty regionalne, takie jak swojskie chleby i wędliny, sery korycińskie i sękacze. Rękodzielnicy zaprezentują swoje wyroby, a pszczelarze zaoferują wartościowe miody z podlaskich pasiek, które będą jak znalazł na zimę. W niedzielę będzie okazja odwiedzić Piknik wołowy, organizowany przez Podlaską Izbę Rolniczą.