Jak ugryźć Państwo Środka? Rynek spożywczy w Chinach – szkolenie w Warszawie, 07.03.2016r.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. zaprasza 7 marca 2016r. na szkolenie pt.

„Jak ugryźć Państwo Środka? Rynek spożywczy w Chinach.” ,

które odbędzie się 7 marca 2016r. (poniedziałek) w godzinach: 9:30-17:00 w Centrum Informacyjnym PAIiIZ, ul. Bagatela 12 w Warszawie i będzie prowadzone w języku angielskim i polskim.

Będzie to doskonała okazja do poznania szeregu praktycznych informacji dotyczących eksportu produktów spożywczych do Chin.

Szkolenie poprowadzą eksperci z Chin oraz z Polski posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie wprowadzania na rynek chiński produktów z sektora spożywczego.

W trakcie szkolenia osoby zainteresowane szerzej tematyką wystawienniczą będą miały okazję do zadawania pytań i uczestniczenia w interaktywnych warsztatach.

Chiny w dalszym ciągu pozostają największym rynkiem żywności i napojów (F&B) po wyprzedzeniu Stanów Zjednoczonych w 2011 roku. Dzięki temu rynek chiński staje się coraz atrakcyjniejszy dla marek zagranicznych, zwłaszcza w kontekście zmiany zachowań chińskich konsumentów. Mimo rozdrobnionej infrastruktury dystrybucyjnej i rosnącej konkurencji lokalnej, szanse europejskich MŚP związane ze sprzedażą produktów w Chinach będą najprawdopodobniej rosnąć.

Wzrost importu żywności i napojów jest napędzany wzrostem dochodu rozporządzalnego, ograniczoną ilością ziemi uprawnej, problemami z niedoborem wody, urbanizacją, poprawą systemów logistycznych, rosnącymi obawami związanymi z bezpieczeństwem żywności, deprecjacją euro w stosunku do chińskiego juana, a także coraz większym apetytem na zagraniczną żywność.

  • Jak poruszać się w chińskich kanałach dystrybucji?
  • Jak wyglądają procedury certyfikacji produktów?
  • Jak znaleźć chińskiego agenta dla Twoich produktów?

Powyższe zagadnienia to tylko część z tematów, jakie zostaną poruszone podczas szkolenia. Omówione zostaną także najczęściej popełniane błędy czy poprawne przygotowanie się do delegacji biznesowej.

Firmy zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o rejestrację elektroniczną do 4 marca (piątek).

Część szkolenia prowadzona przez gości z Chin odbędzie się w języku angielskim.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Szczegółowy program będzie dostępny tutaj.