Weź udział w bezpłatnym kursie online, AI od podstaw.
Generatywne narzędzia AI wykonają za Ciebie zadania, które wcześniej wymagały specjalistów, takie jak pisanie artykułów, planowanie kampanii marketingowych czy porządkowanie…
Ośrodek Enterprise Europe Network przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego zaprasza przedsiębiorców na szkolenie online „Zmiany w obrocie towarowym po brexicie”. Webinar odbędzie się 23 lutego w godzinach 10.00 – 12.30. Poprowadzi go Grzegorz Przeździecki, wiceprezes ds. administracji i relacji zewnętrznych Agencji Celnej Proste Cło, wcześniej założyciel i współwłaściciel agencji celnych Terminus, Ka-Bro, Bunasta, agent celny z ponad 20-letnim stażem w branży TSL.
Zobowiązania celne w świetle nowej umowy o handlu i współpracy z Wielką Brytanią, czyli brexit w praktyce. Tym tematom zostanie poświęcone wtorkowe spotkanie.
Z dniem 1 stycznia 2021 r. Wielka Brytania utraciła wszystkie prawa i obowiązki które miała jako państwo członkowskie Unii Europejskiej. Wskutek jej wyjścia z rynku wewnętrznego i unii celnej powstały nowe bariery dla handlu towarami, a na granicy z krajami UE zostały wprowadzone kontrole – przypomina Marcin Pogorzelski z Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.
Proces negocjacyjny był bardzo długi, pełen niespodziewanych zwrotów akcji jednakże zakończył się sukcesem. Z początkiem roku 2021 czas dostosowywania się firm do nowych zasad minął i od 1 stycznia obowiązuje już umowa o handlu i współpracy między Unią Europejską i Europejską Wspólnotą Energii Atomowej a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
Jakie są konsekwencje dla polskich przedsiębiorców współpracujących z Wielką Brytanią? Jak zgodnie z obowiązującymi od stycznia 2021 zmianami w przepisach przygotować dokumentację celną? Jakie formularze wypełnić i co zrobić, by uniknąć trudności na granicy GB-EU? Na te oraz inne pytania będzie można uzyskać odpowiedź na szkoleniu organizowanym przez Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.
Szkolenie dedykowane jest przedstawicielom mikro, małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanym zawieraniem nowych i obsługiwaniem obecnych transakcji w obrocie towarowym z Wielką Brytanią, w szczególności działom: spedycji, logistyki, zakupów, handlowym i księgowości. Będzie ono obejmowało praktyczne problemy związane z handlem transgranicznym oraz najlepsze metody ich rozwiązania (dobre praktyki/casestudies polskich firm).
Agenda oraz rejestracja dostępne są TUTAJ.
Źródło: https://ddb24.pl/artykul/jak-handlowac-po-brexicie/1139450
Generatywne narzędzia AI wykonają za Ciebie zadania, które wcześniej wymagały specjalistów, takie jak pisanie artykułów, planowanie kampanii marketingowych czy porządkowanie…
To już kolejna grupa kilkunastu kobiet z Mołdawii zainteresowanych prowadzeniem własnego biznesu, które szukały inspiracji, motywacji i informacji z pierwszej…
Serdecznie zapraszamy na Konferencję, organizowaną przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. oraz Prezydenta Białegostoku i Białostocki Park Naukowo-Technologiczny pt. Przedsiębiorco,…