Zdobądź grant 10.000 euro na zmniejszenie zużycia energii w firmie. Złóż wniosek w ostatnim naborze EENergy!
Skorzystaj z dofinansowania w kwocie 10 000 euro i zmniejsz zużycie energii w swojej firmie. Projekt EENergy ma na celu…
Ośrodek Enterprise Europe Network przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego zaprasza przedsiębiorców na szkolenie online „Zmiany w obrocie towarowym po brexicie”. Webinar odbędzie się 23 lutego w godzinach 10.00 – 12.30. Poprowadzi go Grzegorz Przeździecki, wiceprezes ds. administracji i relacji zewnętrznych Agencji Celnej Proste Cło, wcześniej założyciel i współwłaściciel agencji celnych Terminus, Ka-Bro, Bunasta, agent celny z ponad 20-letnim stażem w branży TSL.
Zobowiązania celne w świetle nowej umowy o handlu i współpracy z Wielką Brytanią, czyli brexit w praktyce. Tym tematom zostanie poświęcone wtorkowe spotkanie.
Z dniem 1 stycznia 2021 r. Wielka Brytania utraciła wszystkie prawa i obowiązki które miała jako państwo członkowskie Unii Europejskiej. Wskutek jej wyjścia z rynku wewnętrznego i unii celnej powstały nowe bariery dla handlu towarami, a na granicy z krajami UE zostały wprowadzone kontrole – przypomina Marcin Pogorzelski z Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.
Proces negocjacyjny był bardzo długi, pełen niespodziewanych zwrotów akcji jednakże zakończył się sukcesem. Z początkiem roku 2021 czas dostosowywania się firm do nowych zasad minął i od 1 stycznia obowiązuje już umowa o handlu i współpracy między Unią Europejską i Europejską Wspólnotą Energii Atomowej a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
Jakie są konsekwencje dla polskich przedsiębiorców współpracujących z Wielką Brytanią? Jak zgodnie z obowiązującymi od stycznia 2021 zmianami w przepisach przygotować dokumentację celną? Jakie formularze wypełnić i co zrobić, by uniknąć trudności na granicy GB-EU? Na te oraz inne pytania będzie można uzyskać odpowiedź na szkoleniu organizowanym przez Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.
Szkolenie dedykowane jest przedstawicielom mikro, małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanym zawieraniem nowych i obsługiwaniem obecnych transakcji w obrocie towarowym z Wielką Brytanią, w szczególności działom: spedycji, logistyki, zakupów, handlowym i księgowości. Będzie ono obejmowało praktyczne problemy związane z handlem transgranicznym oraz najlepsze metody ich rozwiązania (dobre praktyki/casestudies polskich firm).
Agenda oraz rejestracja dostępne są TUTAJ.
Źródło: https://ddb24.pl/artykul/jak-handlowac-po-brexicie/1139450
Skorzystaj z dofinansowania w kwocie 10 000 euro i zmniejsz zużycie energii w swojej firmie. Projekt EENergy ma na celu…
Czy Twoja firma lub organizacja dąży do wdrażania zrównoważonych rozwiązań? Chcesz nawiązać współpracę, wymieniać doświadczenia i odkrywać innowacyjne technologie? Dołącz…
Ministerstwo Rozwoju i Technologii uruchomiło ankietę umożliwiającą zadanie pytań dotyczących interpretacji kryteriów Taksonomii UE dla sektorów energetycznego i chemicznego. Zebrane…