Hannover Messe – firmy mogą się zgłaszać na wyjazd na największe targi przemysłowe na świecie

Na 20-24 kwietnia 2020 roku zaplanowane są największe targi przemysłowe na świecie – Hannover Messe. To okazja to promowania produktów i usług, nawiązywania kontaktów i szukania kontrahentów niemal ze wszystkich kontynentów. Firmy, które chcą zwiedzić targi, mogą wziąć udział w misji gospodarczej organizowanej przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego i Klaster Obróbki Metali – są jeszcze wolne miejsca i można się zgłaszać.

Trendy w technologiach, automatyzacji, innowacje – jeśli firma planuje wyjść poza regionalny rynek i być na bieżąco z rozwiązaniami dla współczesnego przemysłu, nadążać za liderami, to w Hanowerze po prostu powinien być. Impreza ta organizowana jest z wielkim rozmachem – między halami kursują autobusy, liczba wystawców to zawsze kilka tysięcy, a liczba odwiedzających przekracza co roku 200 tysięcy osób.

– Targi Hannover Messe są swego rodzaju barometrem gospodarki, jej kondycji, tendencji i kierunków rozwoju różnych branż. Chcąc być na bieżąco z tymi zmianami, technologiami, musimy dokonywać odczytu „barometru”, dlatego w kalendarzu działań klastra udział w Hannover Messe to tradycyjnie pozycja „numer jeden” – mówi Janusz Poulakowski, dyrektor biura Klastra Obróbki Metali.

KOM wystawia się na targach już po raz kolejny. Na wspólnym stoisku zaprezentuje się kilkanaście podlaskich firm.

 – Udział w tych targach to kontakt z najnowszymi technologiami, okazja podpatrywania rozwiązań u innych graczy, trendów w cyfryzacji coraz większych obszarów naszej branży – dodaje Poulakowski. – Niemniej jednak, wszyscy tutaj jesteśmy dla pozyskania nowych klientów i partnerów, rozszerzania rynków zbytu. To również okazja dla lepszego wzajemnego poznania klastrowiczów i budowania kultury współpracy wewnątrz naszej organizacji. Natomiast obecność samego klastra ma na celu budowanie sieci współpracy z innymi europejskimi klastrami oraz pozyskiwanie zamówień kooperacyjnych, które przekazujemy naszym członkom.

Poulakowski zaznacza, że poprzez wspólną prezentację firm z naszego regionu zmieniany jest stereotyp o Polakach jako indywidualistach, którzy nie potrafią się porozumieć i współpracować.

Hannover Messe to impreza nr 1, jeśli chodzi o targi przemysłowe i kooperacji. Dotychczasowi uczestnicy nie żałują decyzji o wyjazdach na to wydarzenie.

– Nasza spółka zajmuje się szeroko rozumianym rozwiązywaniem problemów produkcyjnych klientów, zarówno od strony organizacyjnej, jak i produkcyjnej. Mamy sporo partnerów  z zagranicy, głównie z Dani, Rosji, ale także z Niemiec – mówi Paweł Wilczko, prezes Lean Systems z Wasilkowa. – Targi Hannover Messe są dla nas zawsze owocne, gdyż nasi główni dostawcy rokrocznie się na nich wystawiają, dzięki czemu możemy zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie, która nas interesuje.

W tym roku, 20-23 kwietnia, już po raz trzeci Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego wraz z KOM organizują misję gospodarczą podlaskich przedsiębiorców do Hanoweru. Skierowana jest przede wszystkim do firm, które planują odwiedzić Hannover Messe, znaleźć nowe rozwiązania do swoich zakładów, poznać firmy zagraniczne, a nie chcą zajmować się samodzielną organizacją wyjazdu i ponosić kosztów stoiska.

Uczestnicy misji zwiedzą targi i wezmą udział w międzynarodowych spotkaniach kooperacyjnych B2B – by nawiązać nowe kontakty biznesowe. Udział w misji to również okazja do sprawdzenia konkurencji i dostęp do nowinek technologicznych. Dlatego mogą wziąć w niej udział nie tylko właściciele firm, ale też projektanci, technolodzy, specjaliści ds. badań i rozwoju itp. Wyjazd odbędzie się w ramach projektu Enterprise Europe Network współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej.

– Pokrywamy koszt transportu autokarowego, jednej wspólnej kolacji oraz wsparcia doradców EEN przed misją i w jej trakcie – informuje Magdalena Borys z PFRR. – Co więcej, wejście na targi oraz udział w spotkaniach kooperacyjnych będą bezpłatne dla podlaskich firm, które dokonają odpowiednio wcześniej rejestracji na naszą misję.

Firmy zainteresowane wyjazdem powinny do 15 lutego 2020 r. wysłać zgłoszenie do Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego (formularz zgłoszeniowy: http://misja.pfrr.pl). Informacji na temat wyjazdu udziela Magdalena Borys (borys@pfrr.pl, tel. 502 325 267).


Źródło:

Hannover Messe – firmy mogą się zgłaszać na wyjazd na największe targi przemysłowe na świecie