HANNOVER MESSE 2019 – podsumowanie

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w ramach projektu Enterprise Europe Network wraz z Klastrem Obróbki Metali, rokrocznie organizuje misje gospodarcze do Niemiec. Głównym punktem tych wyjazdów jest uczestnictwo w HANNOVER MESSE, największych targach przemysłowych na świecie.

 HANNOVER MESSE

HANNOVER MESSE to jedne z największych na świecie targów technologii przemysłowych. W ciągu pięciu dni bierze w nich udział 6500 firm z 75 krajów. Globalne korporacje, średniej wielkości firmy i startupy przyjeżdżają do Hanoweru aby prezentować swoje rozwiązania. Są one skierowane głownie do branży przemysłowej i sektora energetycznego. To właśnie na tych targach można zapoznać się z nowoczesnymi i kompleksowymi rozwiązaniami z zakresu Industry 4.0, sztucznej inteligencji, 5G i Smart Energy.

W tym roku w targach biorą udział również firmy z podlaskiego. I to nie tylko jako zwiedzający – ale również jako wystawcy.

 Inteligencja przemysłowa

Podczas tegoroczne targów HANNOVER MESSE wiele uwagi poświęca się możliwościom, jakie daje wykorzystanie sztucznej inteligencji w produkcji przemysłowej. Tematem wiodącym targów jest „Inteligencja przemysłowa”. To właśnie pod tym szyldem firmy z całego świata prezentują przykłady zastosowań uczenia maszynowego (ang. machine learning).

Niewątpliwie sztuczna inteligencja staje powoli się sercem przemysłu 4.0. Daje ona możliwości analizy ogromnych ilości danych co wpływa na bardziej świadome i przemyślane podejmowania decyzji dotyczących produkcji.

Technologia mobilna 5G

Istotną rolę w tym roku ogrywa również technologia mobilna piątej generacji 5G. Na targach, po raz pierwszy, został udostępniony tester 5G. Dostawcy sprzętu sieciowego mogą z niego korzystać aby pokazać jakie funkcjonalności ten nowy standard telefonii komórkowej jest w stanie dostarczyć.  Niewątpliwie możliwość przesyłania dużych ilości danych w czasie rzeczywistym, przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa danych, będzie kluczowa dla cyfrowej integracji przemysłu.

Wideorelacja z targów Hannover Messe 2019

Dotacje na wyjazdy na targi

Warto wspomnieć, iż w proces wsparcia podlaskich przedsiębiorców angażuje się również Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego który w ramach konkursu 1.4.1 „Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa”, oferuje środki finansowe dla przedsiębiorstw, które chcą wziąć udział w imprezach targowych jako wystawcy. Firmy zainteresowane uzyskaniem dofinansowania zapraszamy do kontaktu z Podlaską Fundacją Rozwoju Regionalnego.