"Gospodarka jutra" - finał kampanii "#wkręć się w technologię!"

„Gospodarka jutra” – finał kampanii edukacyjno-społecznej „wkręć się w technologię!”

Dziś, 26 maja, finał naszej kampanii edukacyjno-społecznej „#️⃣wkręć się w technologię!„. Będzie to wyjątkowe wydarzenie „Gospodarka jutra„. Na widowni Opery i Filharmonii Podlaskiej zasiądzie ponad 700 uczniów, a na scenie zaprezentują się ludzie, dla których nowe technologie to codzienność, pasja i praca. Poznamy ich punkt widzenia na rewolucję cyfrową, która rozgrywa się na naszych oczach.

Poruszymy tematy, takie jak roboty i ich możliwości, angażowanie kolejnych po wzroku zmysłów do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, sztuczna inteligencja i jej zdolności artystyczne, przełomowa technologia druku światła oraz e-sport. Poniżej lista prelegentów, z której jesteśmy naprawdę dumni. Nasi goście współtworzą świat nowych technologii, są innowatorami, a dzięki ciężkiej pracy odnieśli sukces. Funkcjonują w cyfrowym świecie, dlatego znają również jego ciemne strony. O tym też porozmawiamy.

👉 Maciej Antonik z Edu4Industry opowie, do czego są wykorzystywane obecnie roboty i czy robopies to tylko ciekawostka i rozrywka, a może też narzędzie edukacji, badań naukowych i eksploracji miejsc niedostępnych dla człowieka.
👉 Brygida Dzidek Haptology zaprezentuje biżuterię haptyczną, która pozwala zaangażować zmysł dotyku w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości i dosłownie poczuć cyfrowy świat.
👉 DJ Czarek (Cezary Chwicewski), człowiek orkiestra, który współtworzy Up To Date Festival i Sw@da (Wikson Szczygieł), czołowy podlaski producent muzyczny i kompozytor zweryfikują możliwości sztucznej inteligencji w muzyce.
👉Marcin Ratajczak z Inuru opowie, czym (bo nie różami) usłana jest droga od przełomowego pomysłu do stworzenia produktu, który zadziwia świat, na przykładzie opracowanej przez zespół INURU rewolucyjnej technologii drukowania światła (film autorstwa Dr Maciej Kawecki o historii INURU obejrzeliśmy w kwietniu jako pierwsi w Polsce w ramach naszej kampanii).
👉 Filip Kubski „NEO”, jeden z najwybitniejszych na świecie profesjonalnych graczy Counter-Strike, powie o tym, ile czasu i zaangażowania zajęło mu dojście na szczyt i czy e-sportowiec to zawód przyszłości.

W tym wyjątkowym spektaklu główną rolę zagrają nowe technologie. Nie możemy się doczekać.

"Gospodarka jutra" - finał kampanii edukacyjno-społecznej "wkręć się w technologię!"

Zobacz pozostałe artykuły

Zapisz się do newslettera