Podlaskie firmy przemysłowe zachęcane do wyjazdu na Hannover Messe

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego zachęca firmy z branży przemysłowej z regionu do udziału w kwietniowych targach Hannover Messe w Niemczech, prestiżowych w tej branży. W marcu będzie również edukować firmy o szczegółach działalności na rynku niemieckim.

To element współpracy Fundacji z Klastrem Obróbki Metali, choć do udziału w targach są zapraszane firmy także spoza tego klastra – poinformował Marcin Pogorzelski z PFRR.

Wizyta w Niemczech odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia. PFRR podkreśla, że udział w tej imprezie to dla firm szansa na nowe kontakty gospodarcze, podpatrywanie doświadczeń innych. Na targach rocznie prezentuje się ok. 6,5 tys. wystawców, a odwiedza je ponad 225 tys. osób. W 2017 r. Polska była oficjalnym krajem partnerskim tych targów.

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w Białymstoku podpisała niedawno umowę o współpracy z Klastrem Obróbki Metali, który skupia w regionie ponad 90 podmiotów z tej branży. Ma on status krajowego klastra kluczowego.

PFRR, która jest regionalną instytucją otoczenia biznesu, szuka firm zainteresowanych wyjazdem do Niemiec i partnerskimi rozmowami z konkretnymi przedsiębiorstwami i partnerami podczas targów w Hanowerze. Do połowy lutego zapisy są bezpłatne.

– Targów Hannover Messe nie trzeba przedstawiać. Jest to zdecydowanie najważniejsze wydarzenie dla sektora przemysłowego – podkreśla Magdalena Borys z Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.

Dodaje przy tym, że wyjazd na targi to dla tych firm, które dotychczas np. nie miały na to pieniędzy, szansa na to, by „poznać największych graczy w branży” i nawiązać nowe kontakty biznesowe.

Jak było w zeszłym roku na Hannover Messe?

Firmy z Klastra Obróbki Metali były na Hannover Messe w 2017 r. Dyrektor tego klastra Janusz Poulakowski przypomina, że klaster podpisał wówczas umowę o współpracy z klastrem z Brandenburgii. Firmy z klastra odbywały także własne rozmowy z innymi przedsiębiorstwami.

W połowie marca PFRR organizuje dla firm warsztaty z działania na rynku niemieckim.

 

Źródło: http://hutnictwo.wnp.pl/podlaskie-firmy-przemyslowe-zachecane-do-wyjazdu-na-hannover-messe,316729_1_0_0.html