Eksperci doradzą, jak zdobyć nowe rynki i odnieść sukces

Kolejne trzy podlaskie firmy skorzystają z usług doradców, a porady te zostaną dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Zarząd Województwa na wtorkowym (22.10) posiedzeniu przyznał na ten cel 113 tys. zł.

Firmy te wzięły udział w naborze na dofinansowanie usług doradczych w ramach działania 1.4.1 RPOWP. Firma „EL-DI” Jerzy Drągowski otrzyma wsparcie na opracowanie analizy wykonalności wejścia na rynek z usługą pirolizy gumy i plastiku. Wartość tej usługi wynosi 40,6 tys. zł, dofinansowanie z RPOWP to 28 tys. zł. Natomiast przedsiębiorstwu Centro-Met Stefan Bedkowski ekspert przygotuje strategię komunikacji marki, w czym pomoże dotacja 42,5 tys. zł (wartość 61,5 tys. zł). Firma Aimlimitless również zleci przygotowanie strategii komunikacji marki (koszt 61,5 tys. zł, dofinansowanie 42,5 tys. zł).

To kolejne firmy, które skorzystałyz konkursu na usługi doradcze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. We wrześniu trzy inne podlaskie przedsiębiorstwa otrzymały dofinansowanie na ten cel.

Konkurs to nowość, zarówno w tym programie regionalnym, jak i w jego poprzedniej edycji. Usługi ekspertów są drogie, dlatego firmy często zwlekają ze zleceniem takiego zadania. Tymczasem porada dobrego doradcy jest bezcenna dla rozwoju firmy.Teraz na dofinansowanie zakupu takich usług (maksymalnie dwóch) można otrzymać dotację.
Wnioski w tym naborze przedsiębiorstwa mogą składać do 31 grudnia 2019 roku.Oferta jest skierowana do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Mogą one wybierać z szerokiego katalogu usług, które świadczą: Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego i Podlaski Klub Biznesu.


Źródło: https://www.wrotapodlasia.pl/pl/samorzad/samorzad/z_prac_zarzadu/eksperci-doradza-jak-zdobyc-nowe-rynki-i-odniesc-sukces.html