EEC– Liderzy Przyszłości. „Przekraczaj bariery, pokonuj słabości”

W dniach 27-28 września tego roku już po raz czwarty w Białymstoku odbędzie się „Wschodni Kongres Gospodarczy”. Jest to dwudniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących poświęconych najważniejszym tematom dla gospodarki Polski Wschodniej. Poprzednia edycja kongresu zgromadziła w Białymstoku ponad 1300 uczestników – z Polski, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Mołdawii i innych krajów Europy.

EEC– Liderzy Przyszłości. „Przekraczaj bariery, pokonuj słabości”

EEC Liderzy Przyszłości – spotkanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z ciekawymi ludźmi, mającymi pasje i chcącymi zarazić swoim entuzjazmem młodych.

Kiedy?

27-28 września: IV Wschodni Kongres Gospodarczy
28 września godz. 12.00:  EEC – Liderzy Przyszłości

Gdzie?

Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku (sala koncertowa)

Dlaczego to robimy?

Jeżeli wyobrazimy sobie naszą gospodarkę za 10-20 lat to zobaczymy tam obecnych nastolatków. To od nich w dużej mierze będzie zależał gospodarczy los regionu. Uważamy też, że kształtowanie właściwych postaw społecznych jest ważne na każdym etapie rozwoju, zarówno wśród najmłodszych wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, jak i młodzieży. Docieramy do nich z wiedzą poprzez zabawę i konkursy, ale też przez promowanie dobrych wzorców m.in. na takich spotkaniach jak EEC Liderzy Przyszłości.

Pierwsza edycja z 2015 roku zainteresowała niemal 300 uczniów z kilkunastu białostockich szkół ponadgimnazjalnych. Kilkudziesięciu wolontariuszy, cztery wystąpienia (Adam Zdanowicz, Baristacja, White Hill, Plum), cztery zupełnie różne historie i pomysły na biznes i wiele inspirujących rozmów.

Zachęceni entuzjastycznym przyjęciem ze uczniów, postanowiliśmy kontynuować projekt.
W roku 2016 wydarzenie EEC– Liderzy Przyszłości czyli „Jak przekuć Pasję w Biznes”? odbyło się na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Uczestniczyło w nim ponad 500 uczniów a w naszą akcję zaangażowali się: Fair Play Crew, Photon, RiftCat, Drużyna Futbolu Amerykańskiego Primacol Lowlanders Białystok oraz białostocka projektantka mody Elwira Horosz..

Tegoroczne spotkanie  EEC– Liderzy Przyszłości nosi dodatkowy podtytuł „Przekraczaj bariery, pokonuj słabości”. Już 28 września 2017r. a scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku zaprezentujemy sylwetki osób, których historie mogą stać się inspiracją dla młodego człowieka.

Na scenie wystąpią:

  1. Jagiellonia Białystok – najbardziej utytułowany klub piłkarski w północno-wschodniej Polsce, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu białostoczaninowi. Aktualny Wicemistrz Polski.
  2.  Jarosław Kazberuk – kierowca i pilot rajdowy, trener judo. Ośmiokrotny uczestnik Rajdu Dakar. Brał udział w najtrudniejszych rajdach terenowych: Carpat Trophy (1997), Transylwania (1999), Transsyberia (2008). Reprezentant Polski w Camel Trophy 1996 (Borneo-Kalimantan).
  3. Mariusz Kędzierski – 25-letni polski artysta i mówca motywacyjny, który urodził się bez rąk. Rysować zaczął po jednej z operacji pod koniec 2008 r. Zajmuje się hiperrealizmem, a jego prace sprzedawane są na całym świecie. Jako mówca motywacyjny pracuje od ponad 2 lat. Pierwszy w historii Polak, który wystąpił na scenie w Azji (GIS Taiwan).
  4. Paweł Małaszyński z zespołem Cochise – grupa grająca muzykę będącą oryginalnym połączeniem rocka i grunge’u. Powstała w 2004 roku i od tego czasu zagrała kilkaset koncertów oraz nagrała cztery studyjne albumy, wydane przez wytwórnie Mystic i Metal Mind. Skład zespołu: Paweł Małaszyński – wokal, Wojtek Napora – gitara, Radek Jasiński – bas, Adam ARGON Galewski – perkusja.

Osoba odpowiedzialna za kontakt z mediami:

Marcin Pogorzelski
Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego
kom: 662 493 089
e-mail: pogorzelski@pfrr.pl