14,8 mln na preferencyjne pożyczki dla małych i średnich firm
Dodatkowe 14,8 mln zł z UE trafiło do PFRR na preferencyjne pożyczki dla małych i średnich firm
Media o nas | 19.10.2022

Dodatkowe 14,8 mln zł z UE trafiło do PFRR na preferencyjne pożyczki dla małych i średnich firm

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020, ze zwrotów już wcześniej spłaconych pożyczek. Środki te można przeznaczyć na inwestycje rozwojowe w małych i średnich firmach produkcyjnych lub usługowych oraz na inwestycje związane z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi we wszystkich sektorach.

„To już ostatnia szansa na skorzystanie z preferencyjnych pożyczek – bez prowizji, bez odsetek. Z tej formy finansowania skorzystało już ponad 120 przedsiębiorców i udzielono finansowania na ponad 43 mln zł” – poinformowała dyrektor Funduszu Pożyczkowego Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego Agnieszka Kurajew.

Maksymalnie firma może dostać 1 mln zł pożyczki, którą może spłacać przez siedem lat, z maksymalnym rocznym okresem karencji w spłacie rat kapitałowych.

Za te pieniądze firmy produkcyjne i usługowe mogą np. wdrożyć innowacje produktowe, organizacyjne, marketingowe – rozbudować firmę, wprowadzić nowy produkt, usługę, zainwestować w maszyny i sprzęt do produkcji.

Wszystkie firmy mogą m.in. rozbudować i unowocześnić system informatyczny czy wdrażać najnowsze technologie informatyczne w organizacji i zarządzaniu.

Wnioski firmy mogą składać w sposób ciągły, są one rozpatrywane na bieżąco.


Źródło: https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/219350

Zobacz pozostałe artykuły

Zapisz się do newslettera