Dobry partner w biznesie to sprawdzony partner. Jak więc skutecznie weryfikować kontrahentów?

„Eko-innowacje sposobem uzyskania przewagi konkurencyjnej, czyli jak skutecznie weryfikować kontrahentów w Polsce i za granicą”. Szkolenie pod takim hasłem odbędzie się 19 marca w Białymstoku. Dlaczego warto się na nie wybrać?

Zaufanie w biznesie jest niewątpliwie potrzebne ale jak mawia przysłowie „dobry partner to sprawdzony partner”. Czasem zamiast z niecierpliwością zaglądać na swój rachunek firmowy w oczekiwaniu na przelew za (nie)zapłacone faktury lepiej jest wcześniej sprawdzić kontrahenta i jego zdolność finansową. Współpraca z niewypłacalnym partnerem to częstokroć hazard a ten jak wiemy może skończyć się boleśnie. Z drugiej jednak strony kompletny brak zaufania do każdego potencjalnego klienta sprawi, że nie będziemy współpracowali z nikim.
A gdyby tak zanim zaczniemy współpracę zabawić się w wywiadowcę finansowego i przy pomocy ogólnie dostępnych i bezpłatnych źródeł „prześwietlić naszego partnera? Brzmi świetnie. Tylko … jak to zrobić?

Odpowiedzią są wspomniane bezpłatne warsztaty „Eko-innowacje sposobem uzyskania przewagi konkurencyjnej, czyli jak skutecznie weryfikować kontrahentów w Polsce i za granicą” organizowane przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego. Stanowią one de facto wstęp do analizy finansowej. Szkolenie odbędzie się w Hotelu Podlasie & Restauracja Lipcowy Ogród, ul. 42 Pułku Piechoty 6, w godz. 9.30-12.30.
To spotkanie dla tych, którzy chcą sprawdzić wiarygodność finansową swoich partnerów handlowych. Dla tych, którzy chcą prześwietlić konkurencję. Dla tych, którzy chcą się nauczyć czytać dokumenty finansowe.

Na warsztatach będzie można dowiedzieć się:

  • Gdzie szukać informacji na temat kondycji finansowej klienta. Jak sprawdzić wiarygodność finansową potencjalnego partnera.
  • Jak czytać dokumenty finansowe i na co zwrócić szczególna uwagę.
  • Jak sprawdzić historię finansową partnera pod kątem jego ewentualnych problemów z windykacją i etycznością finansową.
  • Jednym słowem – jak działa mała wywiadownia finansowa.

Zapisy oraz informacje: https://pfrr.pl/jak-skutecznie-weryfikowac-kontrahentow-w-polsce-i-za-granica/

Kontakt: Karolina Anusiewicz, e-mail: anusiewicz@pfrr.pl, kom: 666 022 869

Warsztaty poprowadzi Maciej Dardziński. Absolwent studiów magisterskich Politechniki Białostockiej na kierunku finanse i rachunkowość (2006 r.) oraz studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku kontrolerzy finansowi (2011 r.). W 2017 r. ukończył studia MBA Finanse na ALK w Warszawie.

Od roku 2006 r. związany z grupą PFRR, początkowo jako analityk finansowy, z czasem jako menedżer inwestycyjny pracujący przy ocenie ryzyka pożyczek udzielanym przedsiębiorcom, poręczeń do produktów bankowych oraz działający w obszarach venture capital i venture debt. Historycznie i obecnie członek rad nadzorczych takich firm jak Capital Service S.A. (notowana na rynku Catalyst), ABZ Consulting z siedzibą w Warszawie (optymalizacja kosztów energii elektrycznej dla przedsiębiorców) oraz Bitcraft Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku (software house). Uczestnik wielu konferencji poświęconych tematyce startupowej, w tym jako prelegent lub juror w konkursach (m.in. Fintech Dragons Day, Wschodni Kongres Gospodarczy itd.).


Źródło: https://poranny.pl/dobry-partner-w-biznesie-to-sprawdzony-partner-jak-wiec-skutecznie-weryfikowac-kontrahentow-o-tym-na-bezplatnym-szkoleniu/ar/13954163