Do Kijowa online. Po kontrahentów z branży rolniczej

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego współorganizuje giełdę kooperacyjną, czyli tzw. spotkania B2B w trakcie targów Inter Agro na Ukrainie. To największa wystawa branżowa w tym kraju, obejmująca wszystkie obszary rolnictwa, mająca na celu promocję nowoczesnych technologii w przemyśle rolnym oraz maszyn rolniczych. W trakcie Inter Agro prezentowana są najnowsze osiągnięcia naukowe i techniczne dla branży rolniczej. W tym roku spotkania B2B odbędą się online. Giełda kooperacyjna zaplanowana została na 28, 29 i 30 października 2020r.

Wystawa Inter Agro obejmie tematyką technikę rolniczą, technikę i sprzęt budowlany, technikę i sprzęt wykorzystywany w rolnictwie, sprzęt do wody i ogrzewania, nawozy i środki ochrony roślin, ogrodnictwo, uprawę warzyw i florystykę, nauki rolnicze i usługi doradcze, samochody terenowe i specjalistyczne pojazdy do rolnictwa.

W ramach tej wystawy Ośrodek Enteprise Europe Network przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego organizuje spotkania „Business-2-Business”, czyli tzw. szybkie randki dla biznesu. Chętni do nawiązania kontaktów z kontrahentami z zagranicy mogą zapisać się tutaj: interagro.b2match.io.

Rejestracja trwa do 28 października 2020 r. Należy założyć profil, opisać swoją firmę (czym się zajmuje, co może zaoferować potencjalnym klientom), dodać informację dotyczącą profilu poszukiwanego partnera biznesowego.

Jak przekonuje Marcin Pogorzelski (na zdjęciu) z Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, dobry profil znacznie zwiększy liczbę spotkań. Będzie też aktywny i widoczny nawet po zakończeniu wydarzenia

Po wysłaniu zaproszeń do firm, z których przedstawicielami chcemy się spotkać, zaakceptowane wezwania na spotkania zostaną zaplanowane automatycznie. Od momentu rejestracji uczestnik będzie otrzymywał e-maile z aktualizacjami wyjaśniającymi, co należy zrobić dalej. Jeden do dwóch dni przed wydarzeniem otrzyma wiadomość ze szczegółowym harmonogramem spotkania. Będą tam zawarte wszystkie niezbędne informacje. Każdy może również sprawdzić swój program spotkania online za pośrednictwem aplikacji b2match.

Narzędzie wideo jest już zintegrowane z witryną, nie jest potrzebne żadne dodatkowe. Należy wcześniej sprawdzić jakość dźwięku, zalecane jest używanie słuchawek i dobrej kamery internetowej.

Aby móc dołączyć do wydarzenia i mieć zawsze pod ręką harmonogram spotkań, trzeba pobrać aplikację b2match (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.b2match.app&hl=de lub https://apps.apple.com/us/app/b2match/id1029868635).

W trakcie wydarzenia można otrzymać dodatkowe wezwania na spotkania lub odwołania.

Organizatorzy podkreślają, że udział w giełdzie kooperacyjnej to szansa na nawiązanie partnerstw technologicznych i handlowych, dotarcie do rynków ukraińskich i innych, okazja do zbadania możliwości biznesowych i inwestycyjnych, nawiązywanie kontaktów transgranicznych, uzyskania najnowszych informacji na temat wyników badań związanych z produktami rolno – spożywczymi i hodowlą.

Giełdy kooperacyjne są dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy chcą w jednym miejscu i w krótkim czasie mieć dostęp do wielu partnerów z zagranicy i móc wybrać tylko tych, z którymi widzą możliwość rzeczywistej współpracy. Giełda kooperacyjna jest właśnie tak skonstruowana: uczestnicy zamieszczają na specjalnej platformie internetowej krótkie opisy swojej działalności i określają z góry, jaki typ współpracy ich interesuje. Sami decydują, kogo zaprosić na spotkanie B2B, czyje zaproszenie przyjąć, a z którego zaproszenia zrezygnować – wyjaśnia Marcin Pogorzelski.

Dodaje, że uczestnik po otrzymaniu harmonogramu wie, z kim, o której i w którym wirtualnym pokoju odbędzie się spotkanie i może się do nich przygotować. Rozmowy trwają maksymalnie pół godziny. Jest to wystarczający czas, by zaprezentować swoją propozycję, wysłuchać propozycji rozmówcy i sprawdzić, czy ta „szybka randka” daje nadzieję na dłuższy związek. Takie rozwiązanie pozwala zdecydowanie efektywniej zaplanować swój czas podczas targów i umożliwia umówienie wielu spotkań z zagranicznymi przedsiębiorcami.


Źródło: https://ddb24.pl/artykul/do-kijowa-online-po/1086841