Do Bielska przyjedzie święty Mikołaj z Laponii. Wiemy kiedy

Dzisiaj na specjalnie zwołanej konferencji burmistrz Bielska Jarosław Borowski, konsul honorowy republiki Finlandii w Polsce Andrzej Parafiniuk oraz prezes Zarządu Fundacji Grupy Unibep Unitalent Wojciech Jarmołowicz poinformowali o wizycie niecodziennego gościa z dalekiej Finlandii.

– Jestem z urodzenia bielszczaninem i chciałem coś zrobić też dla mieszkańców naszego miasta – powiedział Andrzej Parafiniuk. – Joulupukki, czyli fiński Mikołaj już od sześciu lat odwiedza nasz region, ale w Bielsku go jeszcze nie było. W Białymstoku na spotkanie z nim co roku przychodzą tysiące mieszkańców – tłumaczył.

Więc trzeba było znaleźć nową formułę na wizytę niecodziennego gościa.

– Zaproponowaliśmy paradę uczniów wszystkich szkół w Bielsku przed świętym Mikołajem – przyznał Jarosław Borowski. – Co roku Środowiskowy Dom Samopomocy organizuje pod ratuszem Mikołajki. Czas, aby pójść dalej i rozwinąć ten projekt.

Pomóc w ściągnięciu prawdziwego Mikołaja i zorganizowaniu parady zadeklarowała Fundacja Grupy Unibep Unitalent, pomagająca młodym bielszczanom. Chodzi o pomoc finansową. Szkoły, które będą chciały wziąć udział w paradzie przed św. Mikołajem i przygotują specjalny program, będą mogły liczyć na wsparcie finansowe ze strony fundacji.

– Każdy zespół, który zechce wziąć udział w prezentacji, może liczyć na dofinansowanie. Szczegóły zostaną umówione na specjalnym spotkaniu z dyrektorami – zadeklarował Wojciech Jarmołowicz.

Impreza pod hasłem „Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100 procent” odbędzie się 2 grudnia na Placu Ratuszowym. O przygotowaniach będziemy na bieżąco informować na Bielsk.eu.


Źródło: https://bielsk.eu/bielsk-podlaski/26202-do-bielska-przyjedzie-swiety-mikolaj-z-laponii-wiemy-kiedy