Delegacja z Kołodiszczy odwiedziła Polskę, aby wymienić się doświadczeniami w dziedzinie kultury w ramach projektu MOST

„W dniach 19-25 maja delegacja Domu Kultury w Kołodziszczach licząca 14 osób wzięła udział w wyjeździe z projektu  „Polsko-białoruski most kulturowy – uniwersalny język sztuki” w ramach programu „MOST”. Jest to projekt Unii Europejskiej mający na celu rozszerzenie kontaktów między obywatelami Białorusi i UE w celu wymiany najlepszych praktyk i lepszego wzajemnego  zrozumienia.

W skład delegacji wchodził dyrektor Kolodishchansky KDK Olga Zhilko, dyrektor artystyczny Anna Nesterenko, teatr muzyczny Nadieżda, zespół Volnitsa oraz kierownicy tych grup: Irina Nesterchuk, Elizaveta Reut i Darya Mironchik. Podróż została zorganizowana przez zastępcę dyrektora generalnego ZAO „MAP ZAO” Irinę Dudnik.

Specjaliści Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego przygotowali program pobytu, w ramach którego odbyły się wizyty zarówno w dużych ośrodkach, jak i małych domach kultury województwa podlaskiego. W ciągu tygodnia delegacja z Białorusi zapoznawała się z polskimi doświadczeniami w dziedzinie kultury. Uczestnicy projektu dostali nowe kontakty, wiedzę i wrażenia. (…)”

Źródło: https://kolodischi.by/news/4258