Cuda techniki i nowe szanse dla firm na Hannover Messe

Ta impreza to okazja, żeby sprawdzić, w którą stronę zmierzają dziś technologie. Wyzwania dla fachowców, masa ciekawostek dla laików. Targi trwają od 23 do 27 kwietnia i są głównym punktem misji gospodarczej, jaką Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego zorganizowała dla podlaskich firm w ramach projektu Enterprise Europe Network.

– To nasz pierwszy udział w targach Hannower Messe. Dotychczas współpracowaliśmy głównie z krajami skandynawskimi i chcieliśmy zobaczyć, jak wygląda rynek Europy zachodniej, stąd zainteresowanie tymi targami – mówią Justyna Suchocka, prezes spółki Ferrox i Cezary Górski, dyrektor techniczny firmy, która zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych, maszyn i urządzeń przemysłowych, serwisem sprzętu budowlanego, rolniczego a także serwisowaniem urządzeń energetycznych w dużych zakładach przemysłowych w Polsce.

– Są to targi nastawione na nawiązywanie kontaktów, dlatego oprócz zwiedzania stanowisk warto też być otwartym na nowe firmy i umawiać się na spotkania B2B – radzi pani prezes i dodaje, że do takich spotkań warto się przygotowywać: wcześniej się zarejestrować, aby móc dobrze prześwietlić przedsiębiorstwa, z którymi się spotykamy.

Z kolei Paweł Wilczko, prezes spółki Lean Systems przyznaje, że w Hanowerze jest kolejny raz. Wraca, bo dla jego firmy targi Hannover Messe są zawsze owocne:

– Nasi główni dostawcy rokrocznie się na nich wystawiają, dzięki czemu możemy zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie, która nas interesuje – mówi prezes Wilczko.

Lean Systems zajmuje się szeroko rozumianym rozwiązywaniem problemów produkcyjnych swoich klientów, zarówno od strony organizacyjnej jak i produkcyjnej. Ma sporo partnerów zza granicy, głównie z Dani, Rosji, ale także z Niemiec. (…)

Źródło: http://www.wspolczesna.pl/strefa-biznesu/a/cuda-techniki-i-nowe-szanse-dla-firm-na-hannover-messe-zapraszamy-na-wycieczke-z-podlaskimi-firmami-po-najwiekszych-targach,13127532/