Pierwsze śniadanie biznesowe w Hajnówce spełniło oczekiwania
Burmistrz spotkał się z przedsiębiorcami
Media o nas | 22.09.2022

Burmistrz spotkał się z przedsiębiorcami. Pierwsze śniadanie biznesowe w Hajnówce spełniło oczekiwania

W środę rano w Hajnówce odbyło się pierwsze w historii miasta śniadanie biznesowe burmistrza z przedsiębiorcami. Taka forma komunikacji ma wpłynąć pozytywnie na relacje zarówno na linii samorząd – przedsiębiorcy, jak i pomiędzy samymi biznesmenami. Śniadania będą odbywały się raz w miesiącu i poświęcone będą tematyce proponowanej przez przedsiębiorców.

Ponad dwadzieścia osób prowadzących w Hajnówce mniejsze i większe przedsiębiorstwa spotkało się na śniadaniu zorganizowanym przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego i Urząd Miasta Hajnówka. W śniadaniu udział wziął także burmistrz miasta i prezes PFRR – Marek Dźwigaj. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez miasto Hajnówka projektu „Hajnówka odNowa – Zielona Transformacja”

Przedsiębiorcy zwrócili uwagę na potrzebę wzajemnego poznania i współpracy polegającej chociażby na wymianie doświadczeń i przestrzegania przed błędami kolegów.

– Wzajemne poznanie się umożliwiłoby nam podzielenie się uwagami. Ktoś, kto zamontował fotowoltaikę powie, że panele tej firmy są dobre, a ten, kto ma złe doświadczenie opowie o tym. Możemy też zebrać grupę, powiedzmy 50 przedsiębiorców chcących zamontować fotowoltaikę i wówczas możliwe są upusty dla takiej grupy – mówił Eugeniusz Sidoruk, prezes firmy Runo. – Najłatwiej uczymy się na własnych błędach i każdy z nas je popełnia, a na takich spotkaniach każdy z nas przestrzegałby innych na podstawie własnych doświadczeń. Mam jednak takie obawy, że każdy z nas zasklepił się w skorupce, dlatego proponuję abyśmy na następnym śniadaniu spróbowali zrzeszyć się jakoś i działać razem.

Pomysł na zrzeszenie się podobał się także innym uczestnikom spotkania, którzy nie kryli, że każda forma współpracy między przedsiębiorcami a następnie między przedsiębiorcami a samorządowcami jest niezwykle cenna, a tymczasem biznesmeni z małego miasteczka, jakim jest Hajnówka – nie znają się.

– Na 25 obecnych osób, znałem może 3 lub 4, a przecież mieszkamy w jednym mieście. – powiedział Eugeniusz Ostapczuk, właściciel Bojarskiego Gościńca.

Eugeniusz Ostapczuk zauważył także, że samorządowcy powinni zrozumieć, że przedsiębiorcy utrzymują funkcjonowanie jednostek samorządowych, choć obecnie samorządowcy nie bardzo zdają sobie z tego sprawę. Jak wyobraża sobie współpracę z samorządowcami?

– Powinni nam pomagać. Robić to, co oni mogą. Na przykład skracać procedury. – tłumaczył Ostapczuk. – Jeżeli urząd ma czas do 30 dni na załatwienie jakieś sprawy, to urzędnicy mogą to zrobić w 2 dni, ale trzymają to do ostatniego momentu. My jak mamy wenę do pracy, to chcemy zrobić to jak najszybciej, a wtedy szybciej skończymy prace i zaczniemy z inwestycji generować dochody i płacić jeszcze większe podatki.

Zadowolony ze spotkania był także burmistrz Jerzy Sirak, któremu także spodobał się pomysł częstszego spotykania się przedsiębiorców i pomagania sobie wymianą doświadczeń.

– Dzisiejsze spotkanie spełniło moje oczekiwania i mam nadzieję, że spełniło oczekiwania przedsiębiorców – podsumował wspólne śniadanie burmistrz Sirak. – Myślę, że kolejne spotkania będą cieszyć się tak samo dużym zainteresowaniem.


Źródło: https://hajnowka.naszemiasto.pl/burmistrz-spotkal-sie-z-przedsiebiorcami-pierwsze-sniadanie/ar/c1-9008297

Zobacz pozostałe artykuły

Technologie jutra w zasięgu ręki
Informacje | 23.11.2022

Technologie jutra w zasięgu ręki

Smart City, AI, Przemysł 4.0, Internet Rzeczy to określenia kategorii „Przyszłość dzieje się teraz”. Przed nami największa światowa konferencja Smart City Expo World Congress w...

Zapisz się do newslettera