Braki we własnych zasobach największą przeszkodą w ekspansji zagranicznej firm – VIDEO

Wszystko zaczyna się od mentalności, od poziomu ryzyka, które przedsiębiorcy są w stanie zaakceptować – mówi Andrzej Parafiniuk, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego zapytany o braki firm w zakresie możliwości dokonania udanej ekspansji zagranicznej i dodaje, że kluczowe są znajomość języków obcych i wiedza o rynkach.

Największe braki widziałbym we własnych zasobach – znajomości językach, wiedzy o rynkach, na których produkt mógłby znaleźć odpowiednie miejsce. Ta wiedza wymaga nakładów pracy wewnątrz firmy, ale może pozwolić na uniknięcie wielu problemów i niebezpieczeństw, które często czyhają przy wychodzeniu na inne rynki – mówi Andrzej Parafiniuk.

Jego zdaniem najprostszą pomocą jest zbadanie potencjału rynków wynikającego ze znajomości branży, wskazanie firmom, jakie rynki mogą być najlepsze dla oferowanych przez nie produktów i usług, a także wskazanie narzędzi, jakie do wejścia na dany rynek są najlepsze.


Źródło: https://www.pulshr.pl/zarzadzanie/braki-we-wlasnych-zasobach-najwieksza-przeszkoda-w-ekspansji-zagranicznej-firm,67458.html