Blok webinariów i konsultacji pod hasłem #SolidarnizUkrainą

Ośrodek Enterprise Europe Network funkcjonujący przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego organizuje cykl wydarzeń online, w formie webinariów i konsultacji. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie lokalnego środowiska biznesowego i podlaskich przedsiębiorców w nawiązywaniu nowych, owocnych dla obu stron, współprac zagranicznych. Mamy również świadomość tego jak duże znaczenie mają nasze relacje, nie tylko gospodarcze, z Ukrainą, będącą ofiarą agresji ze strony Federacji Rosyjskiej. Dlatego w ramach wydarzenia pojawiać się będzie tematyka m.in. kierunków eksportu zastępującego rynek rosyjski i białoruski, jak i kwestia zatrudniania cudzoziemców, ze szczególnym uwzględnieniem uchodźców z Ukrainy. Robimy to, ponieważ ważne jest dla nas, by obywatele Ukrainy mieli szansę, przy serdecznym przyjęciu i wsparciu ze strony podlaskich przedsiębiorców, na godną pracę, bezpieczne życie i namiastkę normalności w tym trudnym dla nich czasie.

ukraina-flaga-pasek

Webinarium #SolidarnizUkrainą – aspekty prawne zatrudniania pracowników z Ukrainy

Data: 6 kwietnia 2022

Opis: W ramach webinarium będą mogli Państwo, poza teoretyczną wiedzą na temat aspektów prawnych zatrudniania pracowników z Ukrainy, poznać praktyczne przykłady i rozwiązania na co zwrócić uwagę przy zatrudnianiu obywateli ukraińskich, jakiego rodzaju wizy i pozwolenia są niezbędne, czy w każdym przypadku konieczne są wizy i zezwolenia na pobyt, zmiany warunków pracy a zezwolenie na pracę w świetle nowych przepisów, czy też jak analizować dokumenty dotyczące zatrudnienia cudzoziemców.

W przypadku pytań – informacji udzielą:

Karolina Anusiewicz, anusiewicz@pfrr.pl, tel: +48 666 022 869

Sylwia Gleń,  glen@pfrr.pl, tel: +48 504 125 332

 Link do wydarzenia:

https://pfrr.pl/webinarium-solidarnizukraina-aspekty-prawne-zatrudniania-pracownikow-z-ukrainy-06-04-2022/

ukraina-flaga-pasek

Webinarium #SolidarnizUkrainą – nowe możliwości współpracy na rynkach skandynawskich

Data: 08 kwietnia 2022

Opis: W ramach webinarium będą mogli Państwo zdobyć praktyczne wskazówki i uzyskać fachowe porady dotyczące współpracy w nowej sytuacji gospodarczej z podmiotami funkcjonującymi na rynkach skandynawskich: Finlandii, Szwecji i Norwegii.

W przypadku pytań – informacji udzielą:

Karolina Oblacewicz, oblacewicz@pfrr.pl, tel: +48 515 826 333

Iwona Siembida,  siembida@pfrr.pl, tel: +48 572 243 183

Link do wydarzenia:

https://pfrr.pl/webinarium-solidarnizukraina-nowe-mozliwosci-wspolpracy-na-rynkach-skandynawskich-08-04-2022r/

ukraina-flaga-pasek

Konsultacje #SolidarnizUkrainą – cykl indywidualnych konsultacji z zakresu zatrudniania cudzoziemców, dofinansowania miejsc pracy, dofinansowania rozwoju przedsiębiorstw oraz współpracy zagranicznej

Data: 14 kwietnia 2022

Opis: Konsultacje on-line z ekspertami mają na celu uzyskanie indywidualnych odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania. Na formularzu rejestracyjnym prosimy wybrać temat konsultacji:

  • konsultacje dotyczące zatrudniania cudzoziemców
  • konsultacje dotyczące zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz cudzoziemców, wsparcia tworzenia miejsc pracy, dofinansowania podnoszenia kompetencji i kwalifikacji pracowników
  • konsultacje dotyczące dofinansowania rozwoju przedsiębiorstw na szczeblu regionalnym i krajowym, aktualnie oferowane dotacje i pożyczki, zasady ubiegania się o wsparcie
  • konsultacje dotyczące wychodzenia na rynki zagraniczne i nawiązywania nowych relacji biznesowych, formy promocji zagranicznej (online i osobiście, spotkania b2b, misje handlowe)

Dodatkowo proszę szczegółowo opisać problem/pytanie do eksperta. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń (po 6 firm na każdy rodzaj konsultacji).

W przypadku pytań – informacji udzielą:

Anna Wrzesińska, wrzesinska@pfrr.pl, tel. +48 604 079 373

Łukasz Sakowski,  sakowski@pfrr.pl, tel. +48 696 302 706

Link do wydarzenia:

https://pfrr.pl/konsultacje-solidarnizukraina-cykl-indywidualnych-konsultacji-z-zakresu-zatrudniania-cudzoziemcow/