Blisko 1500 gości na Wschodnim Kongresie Gospodarczym

„Prawie półtora tysiąca uczestników, 160 prelegentów, 700 uczniów i studentów oraz 25 debat. Wschodni Kongres Gospodarczy – największa konferencja poświęcona gospodarce Polski Wschodniej – zaczyna się w środę (3.10) w Białymstoku. Eksperci z Polski i zagranicy debatować będą nad kondycją i przyszłością regionu.

Wschodni Kongres Gospodarczy odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku. Potrwa dwa dni, 3-4 października. Będzie to okazja do rozmów o perspektywach naszego regionu na tle zmieniającej się Europy, o potencjale i innowacyjności wschodniej Polski, a także o rozwoju miast.

– Hasło przewodnie tegorocznej edycji kongresu – „Tu spotyka się Zachód ze Wschodem”. Wyznaczy ono kierunek dyskusjom i wykładom, które odbędą się podczas imprezy. Będzie mowa m.in. o strategii rozwoju regionu, współpracy gospodarczej, start-upach i innowacjach. Będą też sesje o turystyce i infrastrukturze Polski Wschodniej. Pojawi się również temat energii i programów antysmogowych – informuje Agnieszka Błachowska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

– Zakres tematyczny piątej edycji Kongresu obejmuje szerokie spektrum problemów – od niełatwych relacji między Unią Europejską a wschodem Europy, poprzez zagadnienia współpracy międzynarodowej, eksportu i ekspansji gospodarczej, po przemiany związane z cyfryzacją. W wielu punktach programu dwudniowego Kongresu obecny jest motyw nowych technologii zmieniających gospodarkę i życie, niosących niezwykłe możliwości i nieznane zagrożenia – dodaje Aneta Bulkowska z Imago Public Relations.

Wydarzenia towarzyszące na Wschodnim Kongresie Gospodarczym

Wśród wydarzeń towarzyszących znajdują się m.in.: plebiscyt TOP Start-up Polski Wschodniej, Top Inwestycje Polski Wschodniej, TOP Pracodawcy Polski Wschodniej oraz projekt EEC – Liderzy Przyszłości w Białymstoku.

Jak podkreśla prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski:

– Wschodni Kongres Gospodarczy od pięciu lat skupia w naszym mieście polityków, liderów życia gospodarczego, przedstawicieli biznesu, ekspertów i naukowców. Dyskusje nad kondycją i perspektywami naszego regionu przynoszą efekty w postaci nowych pomysłów, inicjatyw i kierunków rozwoju. To wydarzenie z powodzeniem promuje nasze miasto w Polsce i na świecie. Nie ma nikogo, kto by nie zauważył pozytywnych zmian w Białymstoku. Dobre opinie motywują nas do dalszej pracy na rzecz rozwoju miasta. (…)”


Źródło: http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,23995969,blisko-1500-gosci-na-wschodnim-kongresie-gospodarczym.html