Bielsk Podlaski odwiedzi Mikołaj z Laponii!

Bielsk Podlaski odwiedzi prawdziwy Mikołaj z Laponii! Gość specjalny zawita do Bielska Podlaskiego 2 grudnia 2019 r. Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski, Konsul Honorowy Republiki Finlandii i zarazem Prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego Andrzej Parafiniuk oraz Prezes Zarządu Fundacji Grupy Unibep Unitalent Wojciech Jarmołowicz podjęli wspólną inicjatywę zaproszenia do Bielska Podlaskiego szczególnego gościa z Finlandii – prawdziwego Mikołaja z Laponii.

Joulupukki, bo tak się nazywa Mikołaj w Finlandii, już od sześciu lat odwiedza nasz region, a na doroczne z nim spotkania w Białymstoku przybywają tysiące mieszkańców. Jako Bielszczanin z urodzenia postanowiłem sprowadzić Mikołaja także do tego pięknego miasta – twierdzi Andrzej Parafiniuk, Konsul Honorowy republiki Finlandii.

Wydarzenie to, organizowane pod hasłem „Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100%”, odbędzie się 2 grudnia 2019 r. na Placu Ratuszowym w Bielsku Podlaskim. Tego dnia dzieci i młodzież oraz dorośli będą mieli niepowtarzalną okazję bezpośredniego spotkania z Mikołajem. Przed gościem zaprezentują się placówki oświatowe działające na terenie naszego miasta, a najlepsze ekipy zostaną nagrodzone.

– Zapraszamy na wspaniałą, gorącą zabawę w grudniowe, chłodne dni – mówi Wojciech Jarmołowicz, prezes Fundacji Grupy Unibep Unitalent. – Jesteśmy absolutnie przekonani, że reprezentanci wszystkich placówek oświatowych zaprezentują się z pomysłem i wykażą się wyjątkową kreatywnością. Celem fundacji jest pobudzanie przedsiębiorczości wśród dzieci i młodzieży, a spotkanie z Mikołajem jest idealnym momentem by pokazać swoją inwencję.

Każdy zespół, który zechce wziąć udział w prezentacji (maks. może to być jedna drużyna z placówki oświatowej), może liczyć na dofinansowanie projektu przez Fundację Grupy Unibep Unitalent. Szczegóły zostały omówione na specjalnym spotkaniu z dyrektorami placówek.

Prawdziwy Mikołaj z Laponii odwiedzi niektóre z bielskich instytucji, a także spotka się m.in. z pacjentami szpitala powiatowego i uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Bielsku Podlaskim.

Serdecznie zapraszamy wszystkich bielszczan do wesołej zabawy z prawdziwym Mikołajem z Laponii.


Źródło: https://wspolczesna.pl/bielsk-podlaski-odwiedzi-mikolaj-z-laponii-zdjecia/ar/c1-14471593