Weź udział w bezpłatnym kursie online, AI od podstaw.
Generatywne narzędzia AI wykonają za Ciebie zadania, które wcześniej wymagały specjalistów, takie jak pisanie artykułów, planowanie kampanii marketingowych czy porządkowanie…
Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego zaprasza na szkolenie o tematyce energetycznej pt. „Zrównoważony rozwój w praktyce, czyli co i jak poprawić w firmie, by gospodarować energią bez szkody dla portfela – warsztaty i konsultacje dla przedsiębiorców”, które odbędzie się 4 października 2022 roku, w Białymstoku, w Hotelu Branicki, ul. Zamenhoffa 25.
Czas trwania szkolenia: 9:00 – 16:00 (obejmuje przerwę na lunch).
Szkolenie skierowane jest do podlaskich przedsiębiorców, którzy chcieliby w teorii i praktyce zgłębić temat efektywnego gospodarowania energią w swoich firmach, w szczególności z zakresu:
Szkolenie poprowadzą specjaliści w zakresie doradztwa ekologicznego i biznesowego z firmy EkoExpert Doradztwo Ekologiczne i Gospodarcze Sp. z o.o. – dr Wiesław Sarosiek, pan Szymon Sulich oraz pan Marcin Kibitlewski.
W celu wzięcia udziału w szkoleniu, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego online znajdującego się na dole strony do 30 września 2022 r.
Po weryfikacji zgłoszenia wyślemy e-mail potwierdzający udział w szkoleniu.
Dla zainteresowanych w ramach wydarzenia przewiduje się BEZPŁATNE i całkowicie NIEZOBOWIĄZUJĄCE konsultacje merytoryczne w omawianych obszarach (około 1 godziny na uczestnika spotkania). Terminy i obszary spersonalizowanych konsultacji – do ustalenia, jednak maksymalnie do 18.11.2022r.
Tematy konsultacji:
09:00-09:15 | Powitanie Gości i wprowadzenie, prezentacja sieci Enterprise Europe Network Łukasz Sakowski, Główny specjalista ds. współpracy międzynarodowej, Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego |
09:15-10:30 | Część I – Termomodernizacja „ustawowa”, a termomodernizacja głęboka – w ujęciu praktycznym Prowadzący: dr Wiesław Sarosiek – Audyt energetyczny, audyt remontowy, audyt efektywności energetycznej, audyt przedsiębiorstwa. – Audyt ex ante i audyt ex post obliczeniowy i audyt ex post „zużyciowy” (na podstawie zużycia paliw i energii). – Termomodernizacja – warunki konieczne, problemy (budynek istniejący, budynek ogrzewany, niezmienna kubatura ogrzewana, przedsięwzięcia powodujące dodatni efekt energetyczny (ogniwa PV i kolektory słoneczne do c.w.u. a redukcja zużycia energii). – Zmiany w audytach energetycznych (projekt obecnie przygotowywanych zmian ustawodawczych). |
10:30-10:45 | Przerwa kawowa |
10:45-13:00 | Część II – Jak oszczędzać pieniądze i energię – w praktyce (rozwiązanie techniczne i organizacyjne) – okiem praktyka (wykonawcy instalacji). Prowadzący: Szymon Sulich – Przedstawienie obecnego stanu rynku energii w Polsce (wrzesień 2022 r.) – Giełda energii (TGE – Towarowa Giełda Energii) i możliwości optymalizacji kosztów związanych z wykorzystaniem instrumentów pozatechnicznych w dobie kryzysu energetycznego. – Optymalizacja energetyczna- czyli praktyczne przykłady rozwiązań technicznych (fotowoltaika, pompy ciepła, promienniki podczerwieni, etc.) u rożnego typu odbiorców: tj.: firma/instytucje publiczne/osoby fizyczne. |
13:00-13:30 | Przerwa – lunch |
13:30-15:45 | Część III – „Dotacje na termomodernizację i odnawialne źródła energii (OZE) – nowa perspektywa unijna (2021- 2027)” Prowadzący: Marcin Kibitlewski – Fundusze europejskie – możliwości uzyskania wsparcia. – – Zasady podziału środków finansowych na energetykę w Polsce, – – Omówienie dotacji w zakresie termomodernizacji i OZE (dotacje unijne na OZE), – – Ścieżka aplikowania o wsparcie, – – Źródła informacji o funduszach europejskich, czyli gdzie szukać informacji o aktualnych konkursach, – Pomoc publiczna w projektach z zakresu energetyki (OZE) – – Przesłanki występowania pomocy publicznej, – – Efekt zachęty a rozpoczęcie prac nad projektem, – – Zasady udzielenia wsparcia z pomocy de minimis, – – Zasady udzielenia wsparcia przy zastosowaniu pomocy horyzontalnej na ochronę środowiska, – – Kalkulator pomocy publicznej, – – Metodyka wyliczenia wysokości dofinansowania na odnawialne źródła energii – jak wyliczyć poziom dofinansowania, – Podsumowanie szkolenia – – Omówienie najczęściej popełnianych błędów powodujących odrzucenie projektu, – – Wnioski uczestników szkolenia. |
15:45-16:00 | Zakończenie spotkania, pytania i odpowiedzi. |
Wydarzenie jest realizowane dzięki sieci Enterprise Europe Network w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju.
Generatywne narzędzia AI wykonają za Ciebie zadania, które wcześniej wymagały specjalistów, takie jak pisanie artykułów, planowanie kampanii marketingowych czy porządkowanie…
To już kolejna grupa kilkunastu kobiet z Mołdawii zainteresowanych prowadzeniem własnego biznesu, które szukały inspiracji, motywacji i informacji z pierwszej…
Serdecznie zapraszamy na Konferencję, organizowaną przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. oraz Prezydenta Białegostoku i Białostocki Park Naukowo-Technologiczny pt. Przedsiębiorco,…