Aktualności

program MOST 5

Podsumowanie wizyty studyjnej – program MOST

Po raz kolejny PFRR zorganizowała wizytę studyjną, za którą stał program MOST mający na celu zacieśnianie więzi pomiędzy Białorusią a Polską. Tym razem temat wizyty brzmiał „Polsko-białoruski most kulturowy, czyli uniwersalny język sztuki”. W dniach 20-24 maja 2019 r. gościliśmy u siebie dwa białoruskie zespoły ludowe: Narodowy Teatr Muzyczny „Nadezhda”

Więcej »
private debt

Finansowanie private debt dostępne także dla MŚP

Jak podaje raport PARP[1] najczęstszą formą finansowania inwestycji przez małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce są środki własne. Co jednak w przypadku gdy niewielka firma nie posiada kapitału na dalszy rozwój, a banki nie chcą jej udzielić kredytu? Częstym rozwiązaniem wciąż pozostają pożyczki ze strony rodziny i znajomych. Przedsiębiorcy nie mają

Więcej »
zabezpieczymy Twoje wadium

Przedsiębiorco – zabezpieczymy Twoje wadium

Sezon przetargowy w pełni. Podlaski Fundusz Poręczeniowy ma propozycję dla firm, które startują w przetargach organizowanych zgodnie z Ustawą Prawo Zamówień Publicznych. Fundusz oferuje zabezpieczenia wadium w postaci poręczenia do wysokości 500’000 PLN. Taka forma wadium nie uszczupli Twojej zdolności kredytowej.  

Więcej »
dotacje na oze

Dotacje na OZE w województwie podlaskim

Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił nabór na dotacje na inwestycje z zakresu budowy nowych lub zwiększenia mocy jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z OZE (biomasy, biogazu, energii wiatru, słońca, wody oraz Ziemi) wraz z podłączeniem do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej na własne potrzeby. O dotację mogą się ubiegać m. in. mikro, małe

Więcej »
Zabezpieczenie wadium

Zabezpieczenie wadium z podpisem elektronicznym

Miło nam jest poinformować, że zabezpieczenie wadium w postaci poręczenia Podlaskiego Funduszu Poręczeniowego oferowane jest również w formie elektronicznej. Rośnie liczba przetargów, w których komunikacja między Zamawiającymi a Wykonawcami będzie odbywała się elektronicznie. Oznacza to, że zabezpieczenie wadium (w innej formie niż gotówka) będzie musiało być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Więcej »