8. edycja rankingu „Innowacje” – najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa naszego regionu

Zapraszamy zainteresowane firmy do udziału w 8-mej edycji rankingu Innowacje, który „Kurier Poranny” od początku organizuje z Radą Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Białymstoku. W tym czasie w konkursie wzięło udział ponad 150 firm z różnych branż i różnej wielkości – od kilkuosobowych po potężne przedsiębiorstwa, zatrudniające tysiące osób. Ale nie liczba pracowników i wielkość przychodów liczą się w tym rankingu. Oceniamy głównie innowacyjność produktów i usług oraz m.in. współpracę ze środowiskiem naukowym i doradczym.

Od lat bowiem naszym głównym celem jest pokazanie nowatorskich rozwiązań (technologicznych, produktowych, marketingowych czy organizacyjnych) zastosowanych w podlaskich przedsiębiorstwach. A także promocja najlepszych firm oraz wymiana doświadczeń liderów, którzy zdecydowali się na ekspansję krajową czy międzynarodową.

W tym roku – podobnie jak w latach poprzednich – będziemy nagradzać firmy w kategoriach produkcja oraz usługi, w podziale na firmy mikro, małe, średnie i duże. Wyróżnimy też osoby, które w firmach są odpowiedzialne za najważniejsze innowacje.

Będzie też zupełnie nowa kategoria – Młodzi Dynamiczni. Nagrodę otrzyma przedsiębiorstwo, które działa na rynku nie dłużej niż trzy lata, ma największą dynamikę przychodów oraz największy udział przychodów w eksporcie i w swojej ofercie posiada innowacyjny produkt lub usługę.

By wystartować w naszym rankingu, wystarczy wypełnić ankietę i przesłać ją do redakcji do czwartku, 12 marca 2015r. do północy. Informacje w niej zawarte najpierw przeanalizują eksperci RFSNT NOT w Białymstoku oraz Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, którzy później odwiedzą wybrane firmy, by na miejscu rozwiać wszystkie wątpliwości. Ostateczną decyzję o wyróżnieniach podejmie kapituła konkursu. Podsumowanie wyników oraz wręczenie nagród najlepszym odbędzie się na gali 26 marca w NOT w Białymstoku, przy ul. M.C. Skłodowskiej-Curie 2.

Ranking jest bezpłatny, wystartować w nim mogą wszystkie firmy zarejestrowane w województwie podlaskim, niezależnie od formy własności czy osiąganych przychodów. Wystarczy, że w 2014 roku w przedsiębiorstwie została wdrożona innowacja (technologiczna, produktowa, marketingowa czy organizacyjna). Na ankiety czekamy do 12 marca.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, bądź pytań dotyczących rankingu, w tym ankiety, prosimy o kontakt:

red. Maryla Pawlak-Żalikowska
e-mail: maryla.zalikowska@mediaregionalne.pl
tel: 85 748 95 52

Partnerem rankingu jest Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w Białymstoku.